Meil valmis pealisehitus jalgrataste peale- ja mahalaadimiseks väikeveokile, millega Tartu rattaringlus veab targas linnas kasutusel olevaid rendirattaid. Kui maailmas kasutatakse kas furgoone või kaubikuid, siis meil valminud toode on avatud.
N1 kategooria väikeveokile loodud pealisehitus võimaldab samaaegselt transportida 14 jalgratast. Ühe jalgratta massiks on arvestatud 35 kg.
Kuna jalgrattaid paigutatakse koormasse ja sealt maha päevas palju kordi, võimaldab lahendus seda teostada kiiresti ning minimaalse inimjõu kuluga. Rattad ei tohi laadimisel ega vedamisel saada kahjustada löökide või hõõrdumise läbi.
Auto mõlemale küljele valmistasime piisava jäikusega sõrestikraamid. Raamidel on vajalikud toed ja tõkised rataste esmaseks fikseerimiseks. Kummalegi raamile saab paigutada 7 jalgratast. Pealisehituse pikaajalisuse, esteetilisuse ja madala omamassi tagamiseks kasutasime suures osas roostevaba terast. Ülejäänud terasosad (silindrid, hüdrojagaja jne) katsime veoautovärvidega.
Järgnevalt liiguvad raamid parallelogrammi abil transpordiasendi kõrgusele. Kumbki raam liigub iseseisvalt. Transpordi asendis fikseeritakse kõik jalgrattad.
Kinemaatika liigutamiseks kasutatakse hüdroajamit. Selleks on autol 12 V toitega hüdrojaam. Hüdrojaamaga samas korpuses asub hüdrojagaja. Ohutuse tõttu (et operaator saaks viibida toimingu vahetus läheduses) toimub erinevate operatsioonide sooritamine juhtmevaba, raadio teel juhitava juhtpuldi vahendusel. Elektrilise juhtimisega on ka hüdrojagaja. Kõik hüdrosilindrid on varustatud turvaklappidega.
Väikeveok on varustatud vilkurplafooniga. Samuti on nii ette ja taha paigaldatud neli märgutuld. Kõik tuled on LED valgusallikatega ning vastavad EL-i direktiivile.
Pealisehitist on vajadusel vähese vaevaga võimalik ümber paigutada analoogsele alusautole. Samuti saab pealisehitust kasutada aastaringselt.
Tartu rattaringluses saab kasutada 500 elektrilist ja 250 kaheksakäigulist ratast.Tartu rattaringlusel on järgmise põlvkonna elektrilise abifunktsiooniga targad rattad, mis suhtlevad reaalajas rattaringluse süsteemiga. See annab süsteemile infot ratta asukoha kohta ja probleemide korral võimaluse kiiresti reageerida. Rohkem infot Tartu rattaringluse kohta leiad siit: https://ratas.tartu.ee/